Tränare

Chefsinstruktör:

Jasko Sabanac – 4 Dan JKA, mail: sensei@stockholmskarateklubb.com

Tränare vuxna:
Assem Taleb – 2 Dan JKA, mail: assem@stockholmskarateklubb.com
Nikola Tolic – 1 Dan JKA, mail: nikola@stockholmskarateklubb.com
Alexandra Radu – 1 Dan JKA, mail: alexandra@stockholmskarateklubb.com
Taqi Ramazani – 1 Dan JKA, mail: taqi@stockholmskarateklubb.com

Förebyggande- och Rehabträning:
Despina Pitaraki – 1 Dan, mail: despina@stockholmskarateklubb.com

Tränare mellangrupp och avancerade barn:
Esma Hot – 1 Dan JKA, mail: esma@stockholmskarateklubb.com
Freya Björnfot – 1 Dan JKA, mail: ekonomi@stockholmskarateklubb.com
Viktor Norgren – 1 Dan JKA, mail: viktor@stockholmskarateklubb.com

Tränare barn lekisgrupp och grundgrupp:
Ella Bender – 2 kyu
Joye Nirjala Datta – 2 kyu
Emmi Källén – 4 kyu

Alla barngrupper kan nås på email: mail: barnansvarig@stockholmskarateklubb.com